Parijs in het nieuw
Door Michiel Veenstra, maandag 28 maart om 16 05
Nog een jaartje te gaan en Disneyland Parijs viert haar 20e verjaardag. Dat we dat jaar geen nieuwe attracties hoeven te verwachten lijkt onvermijdelijk: bouwwerkzaamheden hadden dan al in volle gang moeten zijn. Waar we nog op kunnen hopen is de veelgenoemde Ratatouille darkride waarvan inmiddels is bevestigd dat het een bestaand project is, maar elke dag dat er nog niet op het braakliggende terrein achter Toy Story Playland begonnen is met bouwen is er eentje die een late opening in 2013 (zoals de Tower of Terror ook een jaar na de 15e verjaardag open ging) onwaarschijnlijker maakt.
Wat we wel krijgen? De geruchten over upgrades (nieuwe effecten en wellicht scenes) van bestaande rides als Phantom Manor, Pirates of the Caribbean en Star Tours zijn hardnekkig maar nog niet bevestigd, maar sowieso zal het park er mooier uitzien dan je gewend bent: de lijst met opknapbeurten is lang!
Eén en ander is bekend gemaakt op een speciale bijeenkomst voor webmasters van DLP-fansites uit heel Europa. Zij werden afgelopen vrijdag, voorafgaand aan de presentatie van de volledig vernieuwde Molly Brown, bijgepraat door het hoofd van de Parijse Imagineering afdeling over alle werkzaamheden die gepland staan. Een greep:
- delen van Big Thunder Mountain waaronder Rainbow Arch (de stenen boog naast BTM) worden gereinigd en opnieuw geschilderd
- het schip van Kapitein Haak wordt volledig vervangen door een nieuw exemplaar. Dit schip zal meer intense kleuren krijgen en van nieuw materiaal worden vervaardigd waardoor het beter tegen regen, kou en wind bestand is.
- het kasteel zelf wordt onder handen genomen (nu al gaande) en krijgt het kleurenschema van openingsdag.
- de buitenkant van Colonel Hathi's Pizza Outpost wordt eindelijk opgeknapt
- Toy Story Playland krijgt een snackkraam in de vorm van een omgevallen koekjesdoos en een nieuwe fotolokatie
- Rock n Rollercoaster krijgt een nieuwe lichtshow, nieuwe rookmachines en niet nader genoemde verrassingen
- alle hotels worden van top tot teen opgeknapt
De volledige lijst van werkzaamheden vind je hier.
Zoals gezegd werd vrijdag Molly Brown na een fikse opknapbeurt van top tot teen opnieuw gepresenteerd, een filmpje ervan zie hieronder.
Ik vind dit een mooie ontwikkeling. Dat Parijs een park is met veel financiele problemen, dat is duidelijk. Dat we daarom niet elk jaar een grote ride krijgen, dat is jammer maar de realiteit. Wat wij als fans ECHT jammer vinden, is dat ALS er iets nieuws is, we het laat te horen krijgen. Voorbeeld: Toy Story Playland was al half afgebouwd voor er officieel werd meegedeeld dat dit nieuwe gebied zou komen. Als je dan ziet hoe alle onderdelen van de uitbreiding van Disney California Adventure al jaren vantevoren online staan en er zelfs ter plekke een galerie is met concept art (Blue Sky Cellar), dan frustreert dat wel eens.
En juist daarom is dit goed. Een kleine ceremonie voor het opnieuw in gebruik nemen van een bestaande en opgeknapte ride, een speciaal programma en presentatie voor die hard fans.. het zijn relatief kleine inspanningen die online zonder twijfel hun positieve uitwerking zullen hebben.
Een nadeel: D-log was nog niet uitgenodigd. Volgend jaar dan maar Mickey ;-)
themeparks -
disneyland resort paris |
details & reacties (0) |

