Home Angry Bytes
  • Het AngryLog van Rick van Velthuysen

    Rick van Velthuysen

  • Het AngryLog van Gerard Ekdom

    Gerard Ekdom

    freak 11 van 19 mei 2012. jahaaa, daar istie dan weer: de nieuwe freak 11! met deze week..

  • Het AngryLog van Roosmarijn Reijmer

    Roosmarijn Reijmer

  • Het AngryLog over Disney

    D-log.nl

    halfjaarcijfers eurodisney sca bekend gemaakt. vandaag zijn de halfjaarcijfers bekend ge..

  • Het AngryLog van Michiel Veenstra

    Michiel Veenstra

    ekstra tv 23-03-2012.

  • Het AngryLog van Rick Winkelman

    Rick Winkelman

    fernando alonso, alberto contador. dat was jammer, in een verhaal over fernando alonso w..

up down

Shanghai Disneyland komt eraan

Door Jorn Jokker, maandag 8 november om 16 18

Shanghai Skyline

Sinds afgelopen vrijdag, 5 november 2010, is de komst van het zesde Disney resort na Anaheim, Orlando, Tokio, Parijs en Hong Kong een feit: The Walt Disney Company heeft het contract ondertekend om een Disney resort te bouwen in de buurt van de grootste havenstad ter wereld en de grootste stad van China: Shanghai.

Door de overeenkomst te sluiten met de Shangai Shendi Group, een Chinees consortium van verschillende lokale overheidspartners, heeft The Walt Disney Company het groene licht gekregen om de eerste fase van het Shanghai Disneyland Resort te ontwikkelen. Disney zal zelf zo’n 40% van de kosten in rekening nemen, de Shanghai Shendi Group staat garant voor de overige 60%. De verwachte kosten zullen rond de 25 miljard Yuan liggen, omgerekend zo’n 2,7 miljard Euro. Deze joint-venture aanpak met de lokale regering lijkt sterk op de overeenkomst die gesloten is voor Hong Kong Disneyland.

Intussen is men al begonnen met de grondwerken voor het immense project. Maar wat weten we tot nu toe over dit resort? Er is nog niet heel veel over naar buiten gebracht door Disney, maar toch kunnen we aan de hand van een aantal feitjes en geruchten al een mooi beeld scheppen van Disney’s eerste park op het vaste land van China.

In de eerste fase van het project zal er een Magic Kingdom-achtig Disneypark gebouwd worden welke specifiek ontwikkeld is voor Shanghai. Het zal sterke overeenkomsten hebben met de vijf al bestaande Disneyparken in de wereld, maar toch zal er op een aantal punten afgestapt worden van het bekende hub-model. Zo zal onder andere Main Street niet een enkele straat worden die leidt naar één centraal punt voor het kasteel, maar eerder een breed plaza met verschillende winkeltjes en zelfs wat kleine attracties. Om te weten hoe dit er precies uit gaat zien zullen we moeten wachten op de eerste concept arts die helaas nog niet vrijgegeven zijn.

Ook is er al bekend dat het park waarschijnlijk een uniek kasteel zal krijgen, en dus geen kopie. Hiermee zal het nog altijd sprookjesachtige Le Château de la Belle au Bois Dormant van Fantasyland in Disneyland Paris voorlopig nog even uniek blijven.

Verder wordt er naar alle waarschijnlijkheid afgestapt van het vaste “landen” patroon en zullen er in plaats daarvan drie zogenaamde thema-gebieden ontworpen worden die wat meer verbonden zijn met de al succesvolle Disneyfranchises. Een goed voorbeeld hiervan is de huidige transformatie van Fantasyland in het Magic Kingdom in Walt Disney World naar Fantasyland Forest; een sprookjesbos waar de Disney princesses, toch wel een goedlopende franchise, woonachtig zijn. Deze gedachte wordt in Shanghai Disneyland verder uitgewerkt.

Naast het Disneyland park zullen er ook hotels en een klein uitgaansgebied gebouwd worden zodat het een echt Disney resort gaat worden. Het totale opppervlakte van het resort zal zo’n 4 km² bedragen. De bestaande metrolijn 11 zal doorgetrokken worden zodat hij het resort aandoet. Hiermee wordt het park voor de ruim 19 miljoen bewoners van Shanghai een stuk makkelijker bereikbaar.

Het resort zal ten zuidoosten van het centrum van de stad komen te liggen, in de regio Pudong, niet ver verwijderd van Shanghai’s belangrijkste luchthaven.

Men hoopt het resort klaar te hebben voor een opening in 2014.


themeparks - shanghai disney | details & reacties (1) |

anoniem
Jorien | maandag 8 november om 20 23

Ben heel benieuwd naar de concept arts van dit park! Welke attracties we kunnen verwachten en of er nieuwe attracties voor ontwikkeld worden of bijv. allemaal 'kloons' van andere parken.
Het is in ieder geval weer een extra park voor op het lijstje 'te bezoeken disney parken'. ;-)

We blijven het volgen! :-)

Plaats je reactie op: Shanghai Disneyland komt eraan


ongeldig email adres

Na invoer van het email adres verschijnen de overige velden.

Velden met een * zijn verplicht.

procolix