Mickey's Magische Jaar gaat van start
Door Michiel Veenstra, zaterdag 21 februari om 19 50
Nog heel even en het twee jaar durende feest voor 15 jaar Disneyland Resort Paris (dat al weer hard op haar 17e verjaardag afstevent) is voorbij. Vanaf 4 maart blijft het Resort wel in het teken staan van feest: Mickey's Magische Jaar is de naam van het nieuwe thema dat heel 2009 en begin 2010 overal in de parken doorgevoerd wordt. Op de speciale site zie je wat dat inhoudt: veel Mickey, veel feest. Wel een mooie site trouwens: kleurig, levendig en bovendien een erg leuk concept om jezelf als stripfiguurtje te kunnen bouwen om mee door de parken te wandelen.
Mickey's Magische Jaar had eigenlijk vorig jaar moeten beginnen en was bedoeld om de 80e verjaardag van Mickey Mouse te vieren, op 18 november 2008. Door het grote succes van de 15e verjaardag festiviteiten is alles een jaar opgeschoven en genieten we nu alsnog van dit nieuwe feest. Nieuwe shows (op de hub voor het kasteel en in Discoveryland met Stitch), een nieuw evenement in het Studios Park (de uit MGM overgehaalde Stars 'n Cars Parade) en een nieuwe attractie in dit park (Playhouse Disney Live) zijn de belangrijkste elementen.
De aankleding bestaat uit veel ballonnen, Mickey's en linten. Vooral Main Street en het kasteel zijn er mee uitgedost. Leuk hoor, maar ik zou het ook wel een verademing vinden om volgend jaar weer gewoon een 'kale' Main Street te zien, zonder Mickey's, Prinsessenkandelaars of blauwe banners.
Om de hoeveelheid shows in het Disneyland Park te realiseren, worden onder andere de paden van en naar de hub momenteel wijder gemaakt en is er drastisch gesneden in het bestaande entertainmentaanbod: de Tarzan show en Lion King show zijn geschrapt in de schema's. Volgens de geruchten zou in ieder geval de Lion King show wel in het hoogseizoen terugkeren, maar van Tarzan is dat wat minder zeker. Backstage in Parijs zou bekend zijn gemaakt dat het Chapparal Theatre (de thuisbasis van de Tarzan show en Mickey's Winter Wonderland) gesloopt zou worden. En dat voedt de geruchten, want het is publiek geheim dat op die plek ooit een Splash Mountain moet gaan komen... de eerste tekenen wellicht van een kadootje voor de viering van de 20e verjaardag...?
themeparks -
disneyland resort paris |
details & reacties (1) |
ik ga er ook heen en het lijkt me echt heel leuk!!

